تبلیغات آنلاین با توجه به گستره بالای استفاده از اینترنت در بین مردم، از به روزترین روش‌های تبلیغات هست. کانال ها و روش های مختلف برای تبلیغ هر فرد تازه وارد به دنیای بازاریابی دیجیتال را سردرگم و گمراه می کند. به گونه ای که پیدا کردن نقطه شروع آن برای بسیاری از افراد می تواند آنقدر سخت به نظر برسد که حتی فرد از انجام آن صرف نظر کند.

شما هم مانند بسیاری از دیگر افراد در مورد هزینه، مقرون به صرفه بودن آن و نتیجه حاصل از این تبلیغات نگران هستید. شاید در گام اول صرف اینکه یک هزینه ای پرداخت کنید و منتظر نتیجه بمانید برایتان غیر منطقی باشد. ولی اگر عمیق تر نگاه کنید متوجه خواهید شد که پرداخت هزینه چند صدتومانی نسبت به هزینه هایی مانند اجاره، تبلیغات چاپی و … ناچیز هست. علاوه بر اینکه باید گفت تبلیغات آنلاین هرگز از بین نمی رود. در واقع شما با انجام یک بار تبلیغات آنلاین، برای مدت طولانی و در گستره وسیعی تبلیغات انجام داده اید.

شما می توانید با خواندن این مقاله با تعدادی از بهترین استراتژی های تبلیغات آنلاین به همراه هزینه و مزایای آنها آشنا شوید یا اینکه با شماره 2908-3367-031 تماس بگیرید و از مشورت تیم بازاریابی دیجیتال مارکتینگ رشد بهره بگیرید.

1-طراحی وب

به عنوان اولین مرحله از تبلیغات آنلاین باید گفت داشتن وب سایت یکی از اساسی ترین بخش های کار هست. وب سایت معرف آنلاین و همیشگی کار شما هست. بسیاری از مشتریان بالقوه برای کسب اطلاعات در مورد محصولات یا خدمات شما به سایت تون مراجعه می کنند.

در کمپین های تبلیغاتی هم که راه اندازی می شود هدف هدایت ترافیک به وب سایت طراحی شده است. بنابراین سایت شما در موفق بودن یا نبودن کمپین تبلیغاتی تان نقش مهمی دارد. اگر سایت در جلب توجه و تشویق کاربران به خوبی عمل کند می تواند مخاطبان هدف را به خوبی نگه دارد.

یک سایت با طراحی مناسب می تواند باعث شود بازدید کنندگان بخواهند طولانی تر در سایت بمانند و وقت بیشتری در آنچه که شرکت شما ارائه کرده است ، صرف کنند. همچنین با مشتریان بالقوه اعتماد ایجاد می کند. مطالعه نشان داد که 94 درصد از بازدیدکنندگان به دلیل وجود عناصر خاص در طراحی به یک وب سایت اعتماد ندارند – بنابراین اگر شما سایت خود را مدت زیادی به روز نکرده اید، مشتریان شما متوجه می شوند و به شما اعتماد نمی کنند.

یک وب سایت حرفه ای برای موفقیت تبلیغات تبلیغات آنلاین شما ضروری است. بنابراین اگر فکر می کنید سایت شما به تعمیرات اساسی نیاز دارد ، آدرس سایت تون را برای ما بفرستید تا کمک تون کنیم.

2. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

در صورتی که مشتریان بالقوه بتوانند شما را پیدا کنند، وب سایت می‌تواند بهترین ابزار برای بازاریابی باشد.  بهترین راه برای انجام این کار با بهینه سازی موتور جستجو یا سئو است. با سرمایه‌گذاری در SEO می‌توانید وب سایت خود رابهبود ببخشید و به موتورهای جستجو مانند Google  کمک کنید تا در جستجوی مربوط به محصولات یا خدمات خود، سایت شما را پیدا کنند.

SEO به معنای بهبود جایگاه کلمات کلیدی مربوط به محصولات یا خدمات شما در سایت شما است، به طوری که وقتی کاربران آن دسته از کلید واژه‌ها را در موتورهای جستجو مانند Google جستجو می‌کنند، وب سایت شما در نتایج ظاهر شوند.

شما می‌توانید با انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی، بهترین کلمات کلیدی که مخاطبان مورد نظر جستجو می‌کنند یا رقبای شما هدف قرار داده‌اند را شناسایی کنید. شما با انتخاب کلمات کلیدی که توسط مخاطب هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد به سایت شما جلب می‌شود.
می‌توانید با انتشار محتوای درباره کلمات کلیدی مورد نظر خود، و همچنین لینک‌سازی از سایر سایتها، سئوی سایت خود را بهبود بخشید.

هدف SEO این است که وب سایت خود را به صدر صفحه اول نتایج قرار دهید. در حالت ایده آل، وب سایت شما در سه موقعیت اول نتایج باشد زیرا بیشترین کلیک‌ها را کسب می‌کنند. در واقع، سه نتیجه برتر، 35% از کلیک در  دسک تاپ و 31% در تلفن همراه کسب می کند.

سئو ابزاری عالی برای کمک به تبلیغات در تجارت خود است. سرمایه گذاری در سئو می‌تواند میزان ترافیک زیادی به سایت شما هدایت کند. سئو به زمان نیاز دارد، اما نتایج آن می‌تواند به خوبی برای کسب و کار شما ارزش داشته باشد.

3-شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام فرصت‌های بزرگی را برای دستیابی و ارتباط با مخاطبان هدف را ارائه می‌دهند. به همین دلیل این سایت‌ها به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین راه‌های تبلیغ آنلاین هستند.

رسانه‌های اجتماعی مکان بسیار مناسبی برای تبلیغات هستند زیرا این پلت‌فرم‌ها مخاطبان زیادی دارند. در حقیقت، 81٪ از افراد در شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری دارند.

همچنین می توانید برای اجرای تبلیغات برای شرکت خود از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

بسترهای اجتماعی به شما این امکان را می‌دهند که مخاطبان خود را بر اساس اطلاعات دموگرافیک استاندارد مانند سن  جنس و موقعیت مکانی و همچنین گزینه‌های پیشرفته‌تری مانند علایق و رفتار انتخاب کنید. این به شما این امکان  را می‌دهد تا به کاربرانی دسترسی پیدا کنید که به احتمال زیاد جزئی از مخاطبان هدف شما هستند.
یکی از بزرگترین مزایای استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغات، هزینه نسبتاً کم آن است. در حقیقت، پنجاه درصد از بازاریاب‌های B2B رسانه‌های اجتماعی را گزینه‌ای بسیار ارزان یا تا حدودی کم هزینه برای تبلیغات می‌دانند. بنابراین اگر به دنبال یک استراتژی تبلیغاتی مقرون به صرفه برای رسیدن به مشتریان جدید هستید، شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنید.

4-بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا راهی عالی برای تبلیغ غیرمستقیم تجارت شما به مصرف‌کنندگان با ارائه اطلاعات مفید یا جالب به آنها است. شما می‌توانید محتوا را در قالب وبلاگ، فیلم، اینفوگرافیک و تقریباً با هر قالب آنلاین ایجاد کنید.

صرف نظر از صنعت شما، انتشار محتوا روشی بسیار مؤثر برای ارتباط با مخاطبان هدف شماست. وقتی اطلاعاتی را که مشتریان بالقوه شما نیاز دارند را به اشتراک می‌گذارید، به احتمال زیاد به برند شما اعتماد خواهند کرد.

وقتی مخاطب هدف شما می‌بیند که اطلاعات جدید و به‌روز از وب سایت شما دریافت کند، اطمینان می‌کند که شما در زمینه کاری خود خبره هستید.

برای موفقیت در بازاریابی محتوا، باید یک برنامه  منظم برای نشر آنها داشته باشید.

شرکتهایی که ماهانه 16 بار یا بیشتر محتوا ارسال می‌کنند، چهار برابر بیشتر از شرکتهایی که فقط چند بار در ماه محتوا ارسال می‌کنند، ترافیک بیشتری را مشاهده می‌کنند. انتشار منظم و همیشگی می‌تواند تعهدی دشوار و وقت گیر باشد، اما می‌توان با همکاری با یک آژانس بازاریابی برای انتشار مطالب همکاری کنید.

ویدئو موثرترین روش تبلیغات آنلاین

محتوای نوشتاری تنها مسیری نیست که می‌توانید انجام دهید. عناصر بصری می‌توانند توجه کاربران را به خود جلب کنند و هنگامی که با اطلاعات جالب همراه باشند، می‌تواند باعث شوند که می‌خواهند زمان بیشتری را در سایت خود اختصاص دهند. بعلاوه، اینفوگرافیک‌ها به راحتی در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند، به این معنی که شانس اینکه بازدید کنندگان لینکی از سایت شما را با طرفداران خود به اشتراک بگذارند، بیشتر می‌شود.

اگر می‌خواهید کارها را یک قدم جلوتر بردارید، فیلم یکی از موثرترین راه‌ها برای جذب بازدید کننده هست. تولید محتوای ویدیوی می‌تواند کمی سخت‌تر از نوشتن یک پست وبلاگ یا طراحی یک گرافیک باشد، اما وقتی به خوبی انجام شود، نتایج قابل توجهی خواهد داشت.

بازاریابی محتوا یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی آنلاین است زیرا می‌تواند از سایر اقدامات بازاریابی و تبلیغات مانند شبکه‌های اجتماعی و حتی سئو پشتیبانی کند. بنابراین تولید محتوا را بخش مهمی از اقدامات خود قرار دهید.

خوب است بخوانید: 3 تا از بهترین نمونه های موفق بازاریابی محتوا در رشد کسب و کار

5-ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی یکی از قدیمی ترین روش های بازاریابی دیجیتال است، اما هنوز هم یکی از موثرترین استراتژی های تبلیغاتی و تکنیک های بازاریابی است. هنگامی که از ایمیل استفاده می کنید، مستقیماً از طریق صندوق ورودی ایمیل آنها به مخاطبان مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

ایمیل راهی عالی برای ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه هستند. شما می توانید خبرنامه، اطلاعات در مورد محصولات یا خدمات جدید و برنامه های متناسب با اقشار مختلف از مخاطبان را برایشان ارسال کنید.

البته دستیابی به این پتانسیل بالا به معنای انجام مداوم و بهبود ایمیل های شما با گذشت زمان است. یکی از راه های بهبودبخش سریع، شخصی سازی است. ایمیل های شخصی شده CTR را 14 درصد افزایش می دهد. این به این دلیل است که کاربران احساس می کنند محتوای ایمیل به طور خاص برای آنها نوشته شده است.

ایمیل مارکتینگ | تبلیغات آنلاینچگونه بهترین استراتژی های تبلیغات اینترنتی را برای شغل خود انتخاب کنید؟؟

با وجود این همه استراتژی های تبلیغاتی موجود، تشخیص بهترین و مناسب ترین روش برای شرکت و متناسب با بودجه شما سخت است.

به عنوان مثال، اگر شما یک تجارت کوچک با بودجه بازاریابی نسبتاً کم دارید، می توانید از گزینه های کم هزینه مانند رسانه های اجتماعی ، سئو و کمپین های بازاریابی از طریق ایمیل شروع کنید.

اگر شرکت شما از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار هست، ما توصیه می کنیم تا حد امکان از همه این استراتژی‌ها برای ایجاد یک استراتژی جامع استفاده کنید. وقتی از چندین رویکرد به جای یک رویکرد استفاده می‌کنید، می‌توانید به مخاطبان بیشتری برسید.

به عنوان مثال، اگر شما فقط یک سایت طراحی کنید که بازدید نداشته باشد صرفا پول خود را از دست داده اید. یا اگر مقادیر زیادی پول را به سئو هزینه کنید، اما وب سایت شما حرفه ای و کاربر پسند نباشد ، بعید به نظر می رسد که نتیجه مورد نظر خود را بدست آورید. کاربران باید سایت شما را پیدا کنند، اما پس از آن، باید بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را برای تبدیل شدن به مشتری را پیدا کنند.

خوب است بخوانید: