وبلاگ نویسی برای مشاغل کوچک می‌تواند به شما کمک کند تا به صورت 24/7 مخاطبان مورد نظر خود را جذب کنید. هر شغل کوچکی می‌خواهد فروش بیشتری داشته باشد. اما دستیابی به روش صحیح و سپس تبدیل آنها افراد به مشتری، می‌تواند مانند یک جنگ سختی باشد، به خصوص که اگر کاری را تازه شروع کرده باشید. بسیاری از مشاغل کوچک برای داشتن فروش مداوم تلاش بسیاری می‌کنند، اما این امر باعث متوقف شدن رشد آنها می‌شود.

راه‌های سنتی برای افزایش فروش وجود دارد، اما سه مانع بر سر راه هست که درصد موفقیت را کاهش می‌دهد:

 1. روش‌های سنتی برای مشتری فشار روحی به همراه دارد، هیچ کسب و کار موفقی نمی‌خواهد مشتریانش متضرر شوند.
 2. احتمال ضعیف یافتن مشتری و نگه داشتن آنها کل فرایند فروش را دلهره و اضطراب‌آور می‌کند.
 3. استراتژی‌های فروش سنتی نیازمند سرمایه گذاری پولی و زمان زیادی است.

با توجه به ظهور اینترنت، مشاغل کوچک راه جدیدی برای بازاریابی محصولات و خدمات خود پیدا کرده‌اند. آنها می‌توانند این کار را به روشی غیرقابل نفوذ انجام دهند.

اگر به اطراف خود بنگرید خواهید دید که بیشترین مشاغل کوچک موفق از بازاریابی دیجیتال، تکنیک‌های “بازاریابی جذبی” برای جذب مشتریان بالقوه و افزایش فروش استفاده می کنند. یکی از این روشها، وبلاگ نویسی در زمینه کسب و کار کوچک‌تان است.

وبلاگ نویسی

چطور ممکن است با وبلاگ نویسی فروش افزایش یابد؟

اگر به تازگی وارد این حوزه شده باشید، شاید نوشتن مقاله و موضوعات مرتبط کار برای افزایش فروش کار مسخره‌ای به نظر برسد. اما باید گفت شما با نوشتن مقاله می‌توانید به صورت 24 ساعته از 7 روز هفته مخاطب جذب کنید و به دنبال آن هر ماه فروش بیشتری داشته باشید.

آمارهایی که در زیر ارائه شده‌اند قدرت داشتن وبلاگ برای کسب و کار را نشان می‌دهند:

 • مشاغل کوچکی که وبلاگ دارند 126٪ مخاطب بیشتری به خود جذب کرده‌اند.
 • در ایالات متحده 61٪ از خریداران با دیدن پست وبلاگ‌ها چیزی را در وب خریداری کرده‌اند.
 • وب سایتهای دارای وبلاگ دارای بیش از 430٪ صفحه ایندکس شده و 97٪ لینک‌های ورودی بیشتری هستند.
 • 70٪ از مصرف کنندگان از طریق محتوای وبلاگ اطلاعات بیشتری درباره یک شرکت به دست می‌آورند تا از طریق تبلیغات اینترنتی.

دلیل اینکه داشتن وبلاگ برای وب سایت برای فروش کمک شایانی می‌کند این است که با تهیه محتواهای خوب مشتری شما را به عنوان یک منبع ارزشمند می‌شناسد. در نتیجه مشتری به شما اعتماد می‌کند. در واقع هر چه که بتوانید اعتماد افراد بیشتری را به خود جلب کنید امکان شانس خرید محصولات و خدمات شما نسبت به دیگر رقبا افزایش می‌یابد.

بهترین مورد درباره تکنیک وبلاگ این است مشتریان به دلخواه خودشان با شما آشنا می‌شوند و هیچ اصرار و درگیری برای خرید محصولات شما وجود ندارد. این امر باعث رشد سالم تجارت شما می‌شود.

طبق بررسی‌های انجام شده، 63% از وب سایت‌ها وبلاگ ندارند و این بدان معناست که تعداد زیادی از آنها مشتریان خود را از دست داده‌اند.

اگر شما هم نمی‌خواهید که جزء این 63% باشید، وقت آن هست که شروع به وبلاگ نویسی کنید. در این مقاله 5 نکته مهم برای نوشتن وبلاگ را که باعث افزایش فروش و برندسازی کسب و کار شما می‌شود را بیان می‌کنیم.

4 تاکتیک وبلاگ نویسی برای فروش بیشتر کسب و کارها

تاکتیک شماره 1: به عمق هر موضوع بروید

اینترنت دارای دریایی از محتواهایی است که تا کنون نتوانسته هیچ توجهی را به خود جلب کند. خلق نوشته‌ای که نتواند مخاطب را  به خود جذب کند چه فایده‌ای دارد؟ زمانی که مقاله‌ای دیده نشود چطور می‌تواند بر افزایش فروش اثر داشته باشد. نوشتن وبلاگ به معنای ایجاد محتوا نیست. هدف ایجاد محتوایی عمیق با موضوعاتی که مخاطب هدف به آن اهمیت می‌دهد هست. طبق گزارش orbit media، بیش از 50% از وبلاگ‌هایی که محتوایی بیش از 2000 کلمه داشتند نتایج خوبی را هم دریافت کرده‌اند. برخی تصور می‌کنند که نوشتن زیاد باعث خسته شدن مخاطب می شود ولی در اصل این طور نیست. محتواهایی که به طور عمیق به یک موضوع پرداخته می شود بانی ایجاد پیوند محکمی با مخاطب می شود زیرا بر عناوینی اشاره شده که بسیاری از افراد دیگر به آن توجهی نکرده‌اند. علاوه بر این می‌توان یک موضوع را از زاویه‌های مختلف مورد بررسی قرار داد.

سه نکته مهم هنگام تولید محتوا را به خاطر داشته باشید:
 1. محتوای منحصر به فرد: اگر در وب نگاه کنید، فقط درصد کمی از وبلاگ‌های مشاغل کوچک را پیدا می‌کنید که محتوای منحصر به فردی را ارائه می‌دهند. اینها شرکت‌هایی هستند که وبلاگ نویسی برای وب سایت خود را جدی گرفتند. زیرا آنها می‌دانند که محتوای منحصر به فرد چقدر قدرت جذب دارد.
 2. مفید باشد: هیچ مطلب با 5000 کلمه‌ای نیست که مفید نباشد. اگر پستی که تهیه می‌کنید حاوی مطالب مفید و سودمند نباشد هیچ گاه به هدف واقعی خود نمی‌رسید. سعی کنید در مطالب خود راه حل‌های واقعی و توصیه‌های مفید برای خوانندگان ارائه دهید. یک محتوای مفید می‌تواند درک صحیحی از محصولات و خدمات شما به مشتری نشان دهد.
 3. جذاب: محتواهای نوشتاری زیاد پشت سرهم برای مخاطب خسته کننده است. با استفاده از عکس، فیلم، پیام صوتی خوب هم می‌توانید مخاطب را سرگرم کنید هم اینکه راحت‌تر با برند شما ارتباط برقرار می‌کنند.

وبلاگ نویسی حرفه ای

تاکتیک شماره 2: بطور مداوم برای وبلاگ پست منتشر کنید.

وبلاگ نویسی در صورتی که به درستی انجام شود یکی از آسانترین ابزارها در دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید که وبلاگ شما راهی برای افزایش فروش محصولات یا خدمات شما باشد، باید وبلاگ خود را همیشه به روز نگه دارید. انتشار گاه به گاه مطالب نمی‌تواند ترافیک وب سایت و در ادامه آن اعتماد خواننده را بالا ببرد. هنگامی که مرتباً مطالب جدید را بطور منظم منتشر می‌کنید، از پتانسیل بالاتری برای افزایش ترافیک سایت و انتقال از رسانه‌های اجتماعی به وبلاگ خود برخوردار هستید.

هر پست جدید راهی جدید برای بازدیدکنندگان بیشتر به سایت شما را باز می‌کند. طبق تحقیقات انجام شده توسط Hubspot، شرکتهایی که بیش از 16 پست بلاگ در هر ماه (یا 4 پست در هفته) منتشر می‌کنند، در مقایسه با افرادی که فقط 0 تا 4 پست در هر ماه منتشر می‌کنند، می‌توانند 4.5 برابر بیشتر مخاطب جذب کنند.

البته این بدان معنی نیست که صرف تولید محتوای زیاد، محتوای بد تولید کنید. مطابق انتظارات و سطح توقع مشتریان به تولید و انتشار محتوا بپردازید.

دو نکته که خوب است بدانید:
 1. خوانندگان را وفادار نگه دارید: اگر به مدت طولانی در وبلاگ خود فعالیت نکنید، خوانندگان مقالات شما هم دیگر به وبلاگ شما سر نمی زنند و خوانندگان وفادار خود را از دست می دهد. به خاطر داشته باشید که خوانندگان وفادار اغلب با مشتریان وفادار ارتباط دارند.
 2. گوگل را خوشحال کنید

ترافیک موتورهای جستجو برای هر وبلاگ بسیار مهم است. وقتی دائما محتوای تازه انتشار دهید، گوگل سایت شما را نسبت به سایت‌های دیگر اعتبار بیشتری می دهد.

با به روز رسانی‌های منظم، نه تنها خوانندگانی خواهید داشت که وقت بیشتری را در سایت شما می‌گذرانند بلکه صفحات شما بطور پیوسته توسط google خزیده می‌شوند.

تاکتیک شماره 3: استفاده از کلمات کلیدی دم بلند در پست‌های وبلاگ

یکی از بزرگترین مزیت‌های وبلاگ نویسی در کسب و کار کوچک این است که می‌تواند به شما در ایجاد ترافیک موتور جستجو هدفمند کمک کند و در نتیجه بتواند منجر به افزایش فروش بشود. اما برای اینکه شانس خود را برای بهبود موقعیت سایت در صفحات نتیجه موتور جستجوی Google افزایش دهید، باید روی کلمات کلیدی دم بلند تمرکز کنید. با یکپارچه سازی کلمات کلیدی دم بلند، می‌توانید به طور مداوم روز به روز ترافیک ارگانیک مربوط به سایت خود را هدایت کنید.

تولید محتوا

ممکن است عبارات با 3 یا 4 کلمه کلیدی به تنهایی ترافیک زیادی نداشته باشند، اما می‌توانند در ایجاد ترافیک بزرگ به طور جمعی به شما کمک کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که عبارات کلمات کلیدی دم بلند مسئول 70٪ از میزان ترافیک حجم سایت در جستجوها هستند.
کلمات کلیدی اصلی (به عنوان مثال، افزایش فروش) می‌تواند ترافیک بزرگی را برای سایت شما ارسال کند. اما مشکل اینجاست که این کلمات کلیدی از نظر رقابتی بسیار سخت هستند و شانس شما را برای ورود به صفحه اول گوگل کاهش می‌دهد.
با این حال، اگر به دنبال کلید واژه‌های دم بلند هستید (مثلاً فروش را با بازاریابی از طریق ایمیل افزایش دهید)، ممکن است بتوانید به سرعت و به راحتی رتبه بندی شوید.

مشاغل بزرگ بر روی کلمات کلیدی برتر که باعث ترافیک زیادی می‌شوند، متمرکز شوند. اما هدف قرار دادن کلمات کلیدی اصلی برای یک کسب و کار کوچک پر هزینه و زمان گیر است.

 

تاکتیک شماره 4: در انتهای محتوا از دکمه های فراخوان استفاده کنید.

هر پست جدید با ارزش که شما منتشر می‌کنید چیز مفید را به خوانندگان ارائه می‌دهد و از طریق پست می‌توانید اعتماد مخاطب را جذب کنید. با این حال، نوشتن مطالب عالی برای وبلاگ نیمی از معادله است. نیمی دیگر تبدیل کردن خوانندگان به مشتری است.

بهترین راه برای انجام این کار، استفاده از دکمه‌های فراخوان (CTA) هست. خوانندگان به شما اعتماد کرده‌اند، بنابراین اکنون باید جهت را به آنها نشان دهید و پیشنهادات خوبی را در اختیارشان قرار دهید. بدون داشتن CTA مناسب، تلاش‌های وبلاگ نویسی شما برای رشد کسب و کار شما ممکن است به ثمر نرسد.

کسب درامد از طریق وبلاگ

اگر می‌خواهید از CTA بهترین استفاده را ببرید، باید آن را در جای مناسب قرار دهید. به عنوان مثال، اگر CTA خود را بلافاصله بعد از اولین پاراگراف خود قرار دهید، ممکن است بسیاری از افراد آن را کلیک نکنند. زیرا آنها واقعاً از طریق پست وبلاگ شما نخوانده‌اند و به اندازه کافی قانع نیستند که پیشنهاد شما را قبول کنند. با قرار دادن یک دکمه CTA در انتهای متن که به زیبایی طراحی شده باشد خوانندگان را به آشنایی و خرید از محصولات خودتون دعوت کنید.

مشاوره بگیرید

اگر در انتخاب موضوع مشکل دارید می توانید قبل از شروع به وبلاگ نویسی با مشاوران ما تماس بگیرید و موضوعات مهم در رابطه با شغل خود را پیدا کنید.