می‌توان گفت بعضی اوقات بازاریابی وب سایت شبیه یک مسابقه آنلاین برای رسیدن به بیشترین تعداد مشتری هست. اینگونه است که مشاغل با هدف نهایی فروش محصولات و ارائه خدمات خود، تلاش مداوم برای پیروزی در این رقابت را سرلوحه خود قرار می‌دهند.

کارآفرینان و تولیدکنندگان برای پیروزی در این رقابت چه کاری انجام می‌دهند؟

آنها از بهترین ابزار برای معرفی کالا و خدمات خود باید استفاده کنند.

این ابزار چیست؟ در دنیای دیجیتال امروزی بهترین ابزار برای آن استفاده از وب سایت است. آنها از طریق وب سایت می‌توانند حضور آنلاین خود را در گستره جهان افزایش داده و از این طریق مخاطبان بیشتری کسب کند. به عبارت دیگر، راه حل آنها بازاریابی وب سایت است.

استفاده از استراتژی‌های خلاقانه بازاریابی از طریق وب سایت به ارتقاء وب سایت شما و افزایش ترافیک آن کمک می‌کند.

در این مقاله  10 استراتژی خلاقانه بازاریابی  تحت وب سایت را برای کارآفرینانی که شاید هنوز اقدامی در این راستا نکرده باشند که به مرحله اجرا دربیاورند را به  اشتراک می‌گذاریم!

10 استراتژی خلاقانه بازاریابی وب سایت

1- سئو

مطمئناً، کسانی هستند که ممکن است استفاده از سئو را به عنوان چیزی که واقعاً خلاقانه است نبینند. اما در واقعیت، SEO یکی از خلاق‌ترین استراتژی‌های بازاریابی وب سایت است که در آن وجود دارد اکثر مشاغل کوچک برای وب سایت‌های خود به راحتی از سئو برای افزایش ترافیک  استفاده نمی‌کنند.

دلیل این امر به دلیل عدم آگاهی عمومی صاحبان مشاغل از سئو و تاثیرات مثبتی است که انجام می‌دهد.

SEO می‌تواند برای هر وب سایت شگفتی‌ساز باشد. پیدا کردن وب سایت سئو شده شما برای کاربرانی که مشتری بالقوه هستند بسیار ساده‌تر می‌شود. این امر همچنین یافتن محصولات و خدمات شما را آسانتر و سریعتر می‌کند.

یک استراتژی سئو قوی تضمینی برای افزایش ترافیک و اطمینان از اینکه وب سایت در نتایج بالا جستجو ظاهر می‌شود، است. اگر یک کاربر با استفاده از Google محصول یا خدمات شما را جستجو کند، نتیجه ایده‌آل این است که وب سایت شما در سه نتیجه برتر باشد.

200+ راه برای بهینه سازی سایت و کمک به شما در رتبه بندی یک کلمه کلیدی با سئو وجود دارد، اما در کل هدف نهایی این است که وب سایت شما در نتایج موتور جستجوی اولیه برای کلمات کلیدی مرتبط ظاهر شود.

 •  اما نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که نمی‌توانید انتظار نتایج فوری را داشته باشید. فرآیندی در سئو وجود دارد و شما برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود باید صبور باشید.
 •  ابتدا اصول را یاد بگیرید و بدانید که چگونه می‌توانید پیشرفت خود را اندازه بگیرید.
 • دریابید که کدام یک از کلمات کلیدی شما بیشترین ترافیک را به همراه دارد.
 • با انجام تحقیقات مناسب در مورد آنها، مخاطبان و مشتریان خود را بشناسید. به کدام کلمات کلیدی پاسخ می‌دهند؟
 • کدام کلمات کلیدی منجر به بسته شدن و فروش شما می‌شود، نه فقط ترافیک؟

 

 

2-راه‌های ارتباطی با مشتریان را جمع آوری کنید.

یکی از اهداف اصلی یک بازاریاب خوب، کسب اطلاعات تماس مشتریان هست ولی شما می‌خواهید این اطلاعات را داوطلبانه و به اختیار از آنها بگیرید. با ارسال یک کتاب الکترونیکی، کد تخفیف، راهنما، یک فیلم و… برای بازدیدکنندگان می‌توانید شبیه به یک آهنربا اطلاعات تماس افراد مثل نام، ایمیل ، تلفن و … را جمع آوری کنید.

 

 

3-به فیس بوک بپیوندید

برای رسیدن به موفقیت، شما نیاز به برقراری ارتباط با مخاطبان خود را دارید. اما برای انجام این کار، شما باید اول آنها را پیدا کنید.

آنها کجا هستند؟ کجا این مشتریان بالقوه را می‌توان آنلاین پیدا کرد؟

فیس بوک و گروه‌های فیس بوک. نکته مهمی که در مورد این گروه‌ها وجود دارد این است که تقریباً برای هر موضوعی شما می‌توانید گروه در آن پیدا کنید.

 

 • حداقل به یک یا چند گروه بپیوندید.
 • در بحث‌ها شرکت و آنها را رصد کنید.
 •  از علاقه‌ها، نیازها و کمبودهای آنها آگاهی پیدا کنید.
 • وب سایت خود را تبلیغ کنید.
 • اگر گروه‌ها و تالارهای گفتگو جزء بهترین نتایج گوگل باشد، افزایش سرعت ترافیک برای وب سایت شما را به همراه دارد.

 

4-برای مخاطبین خود محتوای تعاملی تهیه کنید.دیجیتال مارکتینگ

شما می‌خواهید علاقه مردم را جلب کنید تا آنها در مورد وب سایت شما صحبت کنند. این باید یکی از اهداف اصلی شما هنگام برنامه‌ریزی استراتژی‌های خلاقانه برای بازاریابی وب سایت باشد.

 • با انتخاب گزینه‌های مختلفی مثل فیلم، اینفوگرافیک، تصویر، انیمیشن و … برای وب سایت خود محتوای تعاملی قرار دهید.
 • با توجه به کاربران و بازار هدف، محتوایی را انتخاب کنید که برای آنها سرگرم کننده باشد.
 •  کاربران هنگامی که با محتوای شما سرگرم می شوند، شانس بیشتری برای اشتراک گذاری آن فراهم می شود.
 • بنابراین افراد بیشتری قصد بازدید از وب سایت شما را می‌کنند.
 • راه‌های ارتباطی را در سایت خود قرار دهید تا مشتریان به راحتی با شما تماس بگیرند.

 

 

5- محتوای عالی برای وب سایت ایجاد کنید

ایجاد محتوای عالی وب سایت در واقع یکی از بهترین استراتژی‌های خلاقانه بازاریابی وب سایت برای کارآفرینان است. هنگام ایجاد محتوای وب سایت، به ویژه در مورد محتوای نوشتاری باید دقت زیادی شود.

اگر مردم محتویات شما را بپذیرند، می‌دانید که محتوای شما برنده است.

لازم است مشتری بالقوه را برای اولین خرید ترغیب شود.

ایجاد محتوای عالی باید بطور مداوم و مداوم انجام شود.

– با در نظر گرفتن مخاطب خود همیشه وب سایت خود را مرور کنید.

-می‌خواهید چه چیزی چشم آنها را جلب کند؟ به چه چیزی توجه کند؟ چه چیزی آنها را ترغیب به ماندن و خرید می‌کند.

– هنگامی که توجه آنها جلب شد، می‌توانید شروع به فروش محصول و خدمات پیشنهادی خود کنید.

6- از مزایای سیستم‌های مدیریت محتوا بهره بگیرید

استراتژی موفق در زمینه بازاریابی از طریق وب سایت نیاز به یک وب سایت خیلی فانتزی و یا بیش از حد پیچیده ندارد، به خصوص اگر برای یک تجارت کوچک راه اندازی شده باشد.

نکته مهم این است که شما با هدف مشخصی اقدام به طراحی وب سایت کرده‌اید و این امر بنیان حرکت شما به سمت جلو است.

به عنوان مثال، اگر وظیفه اصلی وب سایت شما معرفی تجارت و دستیابی به مشتریان جدید هست به چیز پیچیده‌ای نیاز ندارید. تمام آنچه که وب سایت شما باید داشته باشد عبارتست از اطلاعات لازم در مورد شرکت، راه‌های ارتباطی و یک وبلاگ. اضافه کردن چیزی مانند یک سرویس اشتراک کاملاً اختیاری است. زرنگ باشید و تا آنجا که امکان دارد از امکانات موجود سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده کنید. وب سایت‌هایی که با وردپرس ساخته می‌شوند سریعتر و با امکانات بیشتر در دسترس قرار می‌گیرند. این اقدام باعث صرفه جویی در هزینه‌های بازاریابی کمک می‌کند و شما می‌توانید بخشی از بودجه بازاریابی خود را به سایر قسمت‌ها مانند seo اختصاص دهید.

 

7- صفحه سوالات متداول درست کنید افزایش مشتری از طریق سایت

موتورهای جستجو به دنبال صفحاتی هستند که اطلاعات با اهمیت را در اختیار کاربران قرار دهند، صفحه سوالات متداول یا FAQ یکی از این صفحات می‌تواند باشد. یک صفحه FAQ می‌تواند ترافیک سایت را به روشی مثبت تحت تاثیر قرار دهد. قرار دادن برخی از مهمترین سوالات کسب و کار شما در یک لیست و سپس پاسخ دادن به آنها یکی از استراتژی‌های خلاقانه برای کسب مشتری است. انجام این روش خاص چندین مزیت دارد که با سایر استراتژی‌های خلاقانه بازاریابی وب سایت متفاوت است.

اول از همه، شما یک سرویس عالی به بازدید کنندگان وب سایت خود ارائه می‌دهید.

دوم، شما با بیان تجربیات، اطلاعات و رضایت مشتری باعث ایجاد پلی اعتماد بین برند و بازار هدف شما می‌شود.

جلب اعتماد آنها کلید اصلی تبدیل آنها از مشتری بالقوه به مشتری واقعی است.

بدیهی است، کاربرانی که به وب سایت شما مراجعه می‌کنند یک دلیل مشترک دارند که چرا این کار را می‌کنند – زیرا می‌خواهند برای سؤالات خود در مورد برند شما پاسخی بیابند.  بازاریابان معمولاً با نوشتن یک پست در وبلاگ درباره آن یا با راه اندازی صفحه faq به این سؤالات پاسخ می‌دهند.

-اکنون، کاربران  پاسخ خود را به روشی ساده‌تر و سریعتر پیدا خواهند کرد.

– مطمئن شوید که در صورت امکان پاسخ‌های شفاف و صادقانه ارائه داده و منابع اضافی (مانند پیوند به وبلاگ) را به آنها معرفی می‌کنید.

8-بهینه سازی تصاویر

مردم سرعت را دوست دارند. هرچه سرعت وب سایت شما سریعتر باشد، بیشتر از سایت شما لذت می‌برند. بنابراین، چرا از این موضوع به عنوان بخشی از راه کارهای خلاقانه بازاریابی وب سایت خود استفاده نکنید؟

سرعت وب سایت خود را افزایش دهید  تا افراد زیادتری به آن سر بزنند و مهمتر از آن برای زمان زیادی هم در آن  بافی بمانند. روی صفحات بیشتری کلیک کنند و به محتویات بیشتری از سایت شما توجه کنند. یکی از راه‌های افزایش سرعت سایت شما، بهینه سازی تصاویر است.

یک نکته مهم در اینجا کوچک نگه داشتن اندازه تصاویر است. هرچه اندازه تصویر بزرگتر باشد، بارگذاری آن بیشتر طول می‌کشد. استفاده از تصاویر بند انگشتی و کوچک حجم تصاویر را پایین و سرعت سایت را بهبود می‌بخشد. این مورد یکی از اقدامات لازم برای افزایش SEO و کسب رتبه برتر در نتایج موتورهای جستجو محسوب می‌شود. RIOT و ImageOptim دو ابزاری هستند که به کار می‌آیند.

9-از خودتون فیلم تهیه کنید

می‌خواهید خلاق باشید؟ پس از فیلم استفاده کنید! کاری که شما باید انجام دهید ایجاد و استفاده از فیلم‌های جذاب به عنوان یکی از استراتژی های خلاقانه بازاریابی وب سایت شما است.

چگونه این کار را دقیقا انجام دهید؟ با همکاری فیلم‌های جذاب در وبلاگ‌های خود. برای این کار چندین راه وجود دارد ، اما  دو مورد از بهترین ایده‌ها در زیر مطرح شده است:

1-به سادگی می‌توانید فیلم‌های خود را بر اساس محتوای متنی وبلاگ خود تنظیم کنید.

2-می‌توانید مکالمه‌ای ویدیویی ضبط کنید که مبتنی بر هیچ یک از پست‌های وبلاگ وب سایت شما نیست.

در مورد بارگذاری ویدیوی خود، می‌توانید این کار را در YouTube ، Vimeo ، آپارات یا هر سایت مشابه دیگری انجام دهید. و پس از اتمام، می‌توانید به سادگی آن را در وب سایت خود به نمایش بگذارید.

بازاریابی سایت

10- نویسنده خوبی باشید

اگر تصمیم دارید که به عنوان راهی برای تبلیغ وب سایت خود به عنوان نویسنده مشارکت کنید، ابتدا باید یک متخصص در زمینه خود باشید. به نویسندگان یا خبرنگاران دیگر در زمینه خود دسترسی پیدا کنید و ببینید که آیا آنها  به کار تولید محتوا برای سایت شما می پردازند یا خیر.

اگر خود دست به نوشتن زدید، بد نیست از  نشریات یا متخصصان در این زمینه بپرسید، و ببینند که شما چیزی مفید و آموزنده نوشتید یا نه. با تولید محتوای خوب، نام و شغل شما مورد توجه قرار می گیرد، و می توانید افراد زیادی را  به وب سایت خود هدایت کنید.

بازاریابی از طریق سایت

آخرین سخن قبل از شروع بازاریابی وب سایت

آیا شما یک شرکت نوپا هستید یا یک شغل مستقر هستید که قبلاً موفقیت را تجربه کرد‌ه‌اید؟ صرف نظر از وضعیت کسب و کار شما، وب سایت شما یک عنصر اساسی برای کسب و کار شماست.

وب سایت شما مکانی بیش از  فضایی برای نمایش تصاویر زیبا و فیلم‌های هیجان انگیز است که می‌تواند رشد و رسیدن شما را تسریع کند.

استراتژی‌های خلاقانه بازاریابی وب سایت را برای کارآفرینان که ذکر کرده ایم را اعمال کنید و ببینید چه نتیجه موثری برای شما و سایت شما خواهد داشت.

منبع: https://www.lyfemarketing.com